KONST / Litografier / Färglitografi 12746349
nr 1274 6349
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Fiskebåtar. Signerad, numrerad 41/310. Motivet: 57x74 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 9 september 2019
kl 20:35:27
500 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin